Képviselő-testületi ülés 2009. szeptember 15.

Beküldő: admin | 2009. 09. 14., h – 08:52
képviselő ülésZalakomár Község Önkormányzata Képviselő-testületének rendkívüli ülése 2009. szeptember 15-én, kedden 17 órakor. Ülés helye: Zalakomár Község Polgármesteri Hivatala, Tavasz u. 13. Napirend: 1.) Polgármesteri beszámoló a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról 2.) - Zalakomár község Önkormányzata 2009. I. félévi költségvetési beszámolója - Zalakomár község Önkormányzata 2009. évi költségvetési gazdálkodásáról szóló 5/2009. (III. 4.) sz. KT. rendeletének módosítása - A 2008. évre vonatkozó belső ellenőri vizsgálati jelentés 3.) Alapító Okiratok módosítása 4.) A Zalakomári Általános Iskola SZMSZ és egyéb szabályzatainak módosítása 5.) Tanuló- és napközis csoportok számának meghatározása a Zalakomári Általános Iskolában a 2009-2010 oktatási évre vonatkozóan 6.) A zeneiskolai és az egyéb művészeti ágakon fizetendő térítési-és tandíjakról szóló 17/2005. (IX. 14.) sz. KT. rendelet módosítása 7.) A zalakomári szennyvíztelep tulajdoni hányad megosztása 8.) A Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázathoz való csatlakozás 9.) Karl Oswald Schellheimer felajánlása 10.) Kobán Szebasztián Patrik beadványa 11.) Horváth Gyuláné fellebbezése 12.) Kovács Ilona fellebbezése

A Képviselő-testületi ülés élőben közvetítve lesz a képújság csatornáján, valamint itt az interneten.

Zalaszabarban a Magyar Parlamanti válogatott

Beküldő: admin | 2009. 09. 09., sze – 11:36
Sok szeretettel meghívunk Téged és Kedves Családodat szeptember 13-án vasárnap Zalaszabarban a Magyar Parlamenti válogatott futballmérkőzésével egybekötött ünnepségre. Program: - 14.00 Manninger Jenő Zala Megyei Közgyűlés elnökének és Kalmár István Zalaszabar polgármesterének ünnepi köszöntője - 14.10 Puskás Ferenc téren a Puskás szobor megkoszorúzása - 15.00 Parlament Válogatott – Zalaszabar Öregfiúk labdarúgó mérkőzés játékvezető: Dubraviczky Attila volt FIFA jv.

Tankönyvvásárlási támogatás

Beküldő: admin | 2009. 09. 03., cs – 09:08
Értesítjük a község lakosságát, hogy a Zalakomár község Önkormányzatának 6/2006. számú rendelete alapján „Tankönyvvásárlási támogatásban részesülnek – a rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülők kivételével, - minden Zalakomár község közigazgatási területén állandó lakóhellyel rendelkező gyermek , aki az alábbi oktatási intézmények nappali tagozatán tanulói jogviszonnyal rendelkezik: a./ Zalakomári Általános és Művészeti Iskola, b./ Fogyatékos tanulók iskolai és nevelési oktatását végző alapfokú intézmény, c./ Közép – és felsőfokú oktatási intézmény, a tanuló 25 éves koráig”. A Zalakomár Általános és Művészeti Iskola tanulói részére iskolalátogatási igazolást benyújtani nem kell A támogatás megállapításához iskolalátogatási igazolást kell benyújtani a Polgármesteri Hivatal 2. számú szobájába 2009. szeptember 25-ig.

Lomtalanítás Zalakomárban

Beküldő: admin | 2009. 09. 02., sze – 08:32
A Saubermacher-Marcali Kft. értesíti a lakosságot, hogy 2009. szeptember 18-án (pénteken) lomtalanítást tart. Reggel 7 órára az út mellé külön helyezzék ki a vas-, papír-, kerti-, elektronikai és veszélyes hulladékot, valamint az egyéb limlomot az építési törmelék, valamint a vállalkozói hulladék kivételével.

Székelykapu állítás és ünnepélyes átadás

Beküldő: admin | 2009. 08. 26., sze – 14:53
DSC_4063

Zalakomár testvértelepülése, az erdélyi Csíkszentkirály székelykaput ajándékozott a dél-zalai falunak. Óriási megtiszteltetés ez, hiszen a kapu nem csupán egy egyszerű bejárat, hanem üzenet a székelyektől identitásukról.

A két település fél évvel a 2004. decemberi népszavazás után került kapcsolatba egymással. Kanizsai költők hozták el Zalakomárra látogatóba a csíkszentkirályi küldöttséget, mely hálája és tisztelete jeléül ajándékozta a székelykaput a dél-zalai községnek. Korábban ugyanis a zalakomáriak számítógépekkel lepték meg a Székelyföldön élőket. Ezt szerették volna ily módon megköszönni, és folytatták egyben azt a hagyományt, mely szerint összetartozásuk és barátságuk jelenként egy-egy székelykaput állítanak fel testvértelepüléseiken. Így Zalakomárban is, ahol a polgármesteri hivatalba érkezők gyönyörködhetnek a mindenki számára egyértelmű értékeket hordozó szimbólummal, melyre természetesen felirat is került. A székelykaput egyébként György Gábor készítette tölgyfából, mintegy 3 hónap alatt. A kapu két ágára az élet fáját faragta, melynek minden egyes virága a család egy-egy tagját szimbolizálja. S hogy valóban az összefogás és barátság jeleként született meg az erdélyi fafaragó sorban 42. székelykapuja, mi sem bizonyítja jobban, hogy a csíkszentkirályi testület felajánlotta tiszteletdíját, s ebből finanszírozták a felmerülő költségeket.

DSC_4083   DSC_4079  DSC_4084
További képek a galériában találhatóak. tovább.. (forrás:Régió 1)